Trådvurdering:
  • 2 stemmer - 5 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eliteserien 2025
(05-26-2025, 02:20 PM)Oldtimer Skreiv:
(05-25-2025, 04:47 PM)NilsDN Skreiv: Ikke veldig bra for oss at både HamKam og Bryne vinner denne runden.

Det tragiske er jo at det BURDE vært bra for oss, det er jo ikke de to lagene vi skulle konkurert med.

Tja, det kan du si. Målsetninger om øvre halvdel med svak spillerstall har jeg egentlig ikke sånn kjempetro på. Synes Graff er en mye bedre leder enn SPZ, men sånn alt i alt så føler jeg at klubben tok tak i omtrent ingenting etter nedrykket. Det er ikke et revitalisert Vålerenga som kommer opp igjen, det er den samme gamle greia. I 2025 skal vi tjene 30 millioner netto på spillerkjøp og salg, samtidig som et lag som var dårlig i 2023, ble enda svakere i 2024 plutselig skal opp og sloss i toppen av norsk fotball i 2025.
Svar
For tiden har Vålerenga 1,22 mål per kamp og 11 mål scoret på 9 kamper. Fortsetter vi med dette snittet, vil vi avslutte året med 36 mål. Historisk sett, hvis vi tar i betraktning de siste 4 utgavene, setter det oss på noe sånt som 15. til 12. plass.
Svar
(05-08-2025, 08:33 AM)NilsDN Skreiv: Mjøndalen best i Norge på bruk av U21 spillere. Vi er dårligst i Eliteserien, så det er jo en overgang fra hvordan det var før.
https://www.vg.no/sport/i/Jb5RbX/mjoenda...1-spillere

Hele målingen av bruk av spillere i ulike aldersgrupper kan finnes her:
https://football-observatory.com/WeeklyP...e%3AJb5RbX

Vi ser jo hvor gode de er ;-)
Svar


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 4 Gjest(er)